27 Mart 2016 Pazar

En güzel günler senin olsun Ahmet Abi.İnsanların kıyılarında gezmek, değil boğulmak içlerinde..Yalnızca kıyısından bir esinti olsun yanaklarını okşayan, değil elleri. Sadece bir şarkı sesi gelsin süzülmekte olan sandaldan, bir şaire sevdiğinin gözlerini hatırlatsın o ses, boğulmasın şair. İnsanlar geçsin yanından, değil içinden. Seyirci mi oldun küçük kuş, değil de oyuncu? Bunu mu seçtin sen olmayıp da aktif, aktif mi oldun sen olmayarak aktif? Biliyorum, hep olduğu gibi. Biliyoruz çağ bunu istedi. Biliyorsun, herkes aynı değildi. Duramadın orada değil mi? Kaçtın yine, sordular sana. Sordular küçük kuş, çok sordular sana, sen umuttun. Bırakma insanların ellerini istediler. Sen ise yoruldun. Yeter, dedin bir deniz kenarı buldun acıların için. Sordun denize, sordun gökteki lambaya, "sorun kimde?"
Deniz biliyordu, şüphesiz ay da. Cevaplarını hüznünden okudun. Baktın, baktın, baktın. Artık sen de biliyordun, sorun yoktu. Acı vardı.
Acı hissettiğin en yüce duyguydu, değil bir sorun.
O gece aya bakıp düşünmeyi öğrendin, küçük kuş sen sadece şanslıydın o gece, değil deli.
Evet belki de deliydin, değil de yalancı.
Belki de farkında'ydın sadece. "Tek bir doğru hiçbir zaman olmadı" dedin, sen ne güzel kuşsun. Savaşalım yüce deniz, doğrularımız için savaşalım. Ağla gitar, çal gitar, sen ne güzel şarkısın.

11 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. ne sen sor:) ne de ben........................................

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. pekiiiiiiiiiiiğ özledik hep geçti de günler
   yılları tutamadık
   değişti her şey

   Sil
 3. üstüne diyecek bir şey bulamazsam "okudum. hissettim." der giderim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hatta vegadan "bilmiyorsun ki sen içimdeki keskin bir şeyleri yerinden oynattın"

   Sil